Klausiate - atsakome

Klausiate - atsakome

KOKS SAUSAS MAISTAS GERIAUSIAS?

"Gausite daug skirtingų rekomendacijų, nes vienam slow cooking yra gerai, kitam holistinis, trečiam - kurį veterinaras rekomendavo ir t.t., pasaka be galo 

Aš esu įsitikinusi, kad artimiausias natūraliai šuns mitybai sausas maistas yra šaltai spaustas. T.y. sudžiovinti ingridientai max. prie 38 laipsnių ir supresuoti ar suspausti aukštu slėgiu.

O daugiau tik reikia mokėti "skaityti" maisto sudėtį, tam pakaks žinoti šią vieną taisyklę: Ingridientai maisto sudėties aprašyme privalomai pateikiami tokia tvarka:  tai, kas sudaro didžiausią maisto dalį yra sąrašo pradžioje ir, priklausomai nuo mažėjančios dalies maiste, atitinkamai surašomi iš eilės... 

Šitaip galime nesunkiai susigaudyti, kas sudaro maisto didžiausią dalį, net jei nenurodyti tikslūs procentai. Jei pirmos sąraše yra bulvės, o kokia elniena - sąrašo pabaigoje, reiškia jūsų šuo valgo iš esmės bulves, o elniena vaidina tik marketinginę funkciją - kad ant pakuotės didelėmis raidėmis galima būtų parašyti - SU ELNIENA ir nupiešti elnią miškuose.

KAIP GAMINAMAS REICO?

Reico naudoja 2 sauso maisto šunims gaminimo technologijas:

Šalto spaudimo technologija.

Tai gana paprastas gamybos procesas: visi ingredientai sudžiovinami neviršijant 38°C temperatūros ir suspaudžiami į šuniui tinkamą formą. Šalto spaudimo būdas leidžia maksimaliai išsaugoti natūralią ingredientų maistinę vertę.

 Šis maistas yra artimiausias natūraliai šunų mitybai šviežia mėsa su daržovėmis, todėl dažnai vadinamas "gyvu". Gamyboje naudojama mėsa jau specialiai paruošta ir išdžiovinta iki 8% dregmės. 

Būtina žinoti, kad šalto spaudimo maisto dienos norma yra gerokai mažesnė nei įprasto sauso pašaro,šis maistas sudrėkintas neišsipučia, o priešingai, suyra. Tai reiškia, kad prarytas sausas šalto spaudimo maistas skrandyje iš kart pradeda irti ir yra lengviau virškinamas, nei įprastas skrandžio tūrį išpučiantis maistas,kadangi maiste nėra konservantų, saugojimo tinkamomis sąlygomimis (vėsioje ir sausoje vietoje) terminas tokio "gyvo" maisto – 1 metai, naudojant šalto spaudimo metodą, natūralūs ingredientai išlaiko savo skonį, aromatą, vitaminus, todėl šiame maiste nenaudojami dirbtiniai skonio ir kvapo stiprikliai.

  • Reico MaxiDog šalto spaudimo sauso maisto rūšys:

  • Olymp,

  • Champion,

  • Kroket,

  • Sensiv,

  • Rind Lamm Reis,

  • Fleischmix

AR ŠUNĮ REIKIA MAITINTI TAIP PAT, KAIP VILKĄ? 

Ar pastebėjote parduotuvėse, kad ant šunų maisto pakuočių vis dažniau matome VILKŲ ar šiaip laukinės gamtos atvaizdus? Šitaip kuriamas įvaizdis, kad šis maistas subalansuotas laukinei šuns prigimčiai. Juk šuo beveik vilkas?! Bet ar tikrai? Šunų maisto industrija pataikauja mūsų įsitikinimams (o kartais ir juos kuria) ir per pakuotes su mumis kalba taip, kad mes gautume mūsų įsitikinimus patvirtinančius įrodymus. 

Ar tikrai šuo turi misti tik mėsa, o kukurūzai, ryžiai, lęšiai, žirniai, bulvės yra tik maisto kainą mažinantis bereikalingas ingredientas, nes šuo mažai kuo skiriasi nuo vilko? 

Retas pasidomi, ką gi tuo klausimu yra ištyręs mokslas... Taigi... Vilkus žmonės prijaukino prieš 15-25 tūkst. metų (skirtingi šaltiniai skirtingai rašo). Prijaukintų vilkų evoliucija nuo mėsėdžių iki visaėdžių šunų akivaizdi, bet pažiūrėkime, ką mums sako mokslas.

• 1999 m. Murray ir kt. atliko šunų virškinimo tyrimus. Jie tyrė kukurūzų, miežių, bulvių, ryžių, sorų ir kviečių krakmolo virškinamumą. Virškinamumas buvo didesnis nei 99 proc. 

• Carciofi ir kt. (2008) tyrė ryžių, kukurūzų, sorų, žirnių ir lęšių virškinamumą. Visuose tyrimuose krakmolo virškinamumas buvo didesnis nei 98 proc.

• 2013 m. Axelsson ir kt. ištyrė šunų ir vilkų genomo seką ir nustatė genų, susijusių su krakmolo virškinimu (padidėjęs gebėjimas virškinti krakmolą, palyginti su vilkų), skirtumus.

• 2015 m. Bazolli ir kt. aptiko panašių rezultatus tiriant ryžius, kukurūzus ir soras šunims. 

Manau tyrimų yra ir daugiau. Turbūt esate girdėję ir apie tyrimus, kurie parodė, kad į širdies ligas linkusios veislės būtinai turi gauti maisto su grūdais. Neberandu po ranka vienos mokslininkės parašytos knygos. Ji visą gyvenimą tyrinėjo vilkus, bet knygą parašė apie šunis. Anot jos, vienodų genų šunų ir vilkų populiacijoje yra apie 7 proc. 

Tai kiek realiai šuo panašus į vilką?

Tūkstančius metų šuo mitęs atliekomis nuo žmogaus stalo evoliucionavo ir pasikeitė tiek, kad jam dabar reikia angliavandenių. Kitaip sakant, jis turi gauti ir kukurūzų, ir lęšių ar grudų.Mažiausiai angliavandenių reikia šiaurinių veislių šunims, nes jie tūkstančius metų medžiojo kartu su, tarkime, eskimais elnius, ruonius ir mito mėsos atliekomis. O štai karalių šunys, arba pvz. tvartuose tarnavę šunys mito atliekomis nuo stalo. Iš esmės tai buvo duona, košės. Mėsos gaudavo tik turtingųjų luomo šunys. Žinoma, šuns dieta turi būti individuali. Skiriasi veislė, organizmo gebėjimas pasisavinti maistines medžiagas, skiriasi polinkis į ligas ir t.t

Toks visai ilgas atsakymas gavosi :) .Norėjau tik parašyti, kad neapsigaukite matydami vilkų paveiksliukus ant maisto pakuočių. Jei ten sausas maistas pagamintas ekstruzijos būdu (kaitinant: kepant, verdant), anokia čia vilkui pritaikyta dieta. 

Apibendrinant - šuns mityboje gali ir turi būti angliavandenių šaltinis (lęšiai, kukurūzai ar kt.).

KIEK KARTŲ PER DIENĄ TURI TUŠTINTIS ŠUO?

Priklauso nuo amžiaus. 

  • Dauguma suaugusių šunų kakoja vidutiniškai kartą per dieną, nors du ar trys kartai per dieną vis dar laikomi normaliais.

  • Šuniukai gali tuštintis daug dažniau - kartais net penkis kartus per dieną ar dažniau. 

  • Vyresniems šunims gali reikėti tuštintis rečiau, dažniau nei kartą per dieną, o kartais net rečiau.


Šaltinis: PetMD 

KODĖL STERNE YRA TIK 41% MĖSOS?

Svarbiau yra, kokia ta mėsa. Jos gali būti ir 90 proc., bet jei ten vien žuvų miltai ar gyvūninės kilmės miltai, kas iš esmės reiškia, kad tai sumalti kaulai, žarnos, plunksnos, snapai, kt., tai kokia to maisto energetinė vertė?

Reico gamyboje naudoja tik tikrą mėsą ar subroduktus, pvz širdys, kepenys, inkstai, prieskrandžiai, liežuvis ir tešmuo (maistiniai produktai, kuriuos gali naudoti ir žmonės). Įprastame pramoniniame šunų ar kačių maiste subproduktai yra pvz. oda, kailis, sėklidės, nagai, akys, embrionai, kaulai ir kita.

Reico nenaudoja jokių skerdyklos atliekų!

Ryžiai ir kukurūzai Reico maiste yra išsprogdinti aukštu slėgiu, t.y. paruošti lengvam virškinimui. Jų greičiausiai sudėtyje yra lygiomis dalimis, todėl nenurodyta sudėtyje. Ryžiai ir kukurūzai - atvirų baltymų struktūrų. Paruošti geram virškinimui. Tai padaryta taikant inovacines technologijas, ne ekstruduojant. Be karštų garų, o reiškia be sterilizacijos, išsaugant didžiausią vertę.

Šalutiniai gyvūniniai subproduktai - tai geros kokybės: raumenų mėsa, širdys, kepenys, prieskrandžiai, plaučiai, inkstai, gerklės dalys.

Pašariniai runkeliai - labai vertingas priedas katėms. Tinkamai pateikti jie:

- ištirpdo plaukų sąvėlas skandyje (laižymosi pasekmė), ir apsaugo nuo jų susidarymui.

- ištirpdo akmenys šlapimo sistemoje (PH pagalba), ir užkerta kelią tolimesnei kristalizacijai.

Dumbliai: (koralų, žalieji (spirulina ir kt.), ruda-dumbliai, mėlyni). Tai - mineralų šaltinis.

PAGAMINTAS VOKIETIJOJE.

Pakuotės: 2kg | 7,5kg

Jei turite klausimų dėl sauso maisto, norite išbandyti ar įsigyti tiesiai iš gamintojo Vokietijoje - REICO - susisiekite su manimi.

JEI ATHLETIC SKIRTAS BALTAKAILIAMS, O MANO ŠUO RAUDONPLAUKIS, AR NEPABALTUOS KAILIS?


Tikrai ne.
Reico kailio nedažo, jis išryškina natūralias kailio spalvas.. 

Reico kailio nabalina. tiesiog esant sveikai odai, sveikam šuniui, oda ir kalis blizga ir yra tokios spalvos, kokios ir turi būti. 

- MANO ŠUO NESUKRAMTO DIDELIŲ GRANULIŲ, GAL TURITE SMULKESNIŲ?

Labai dažnas klausimas. Pirma apžiūrėkite savošuns dantis, nes net Jorkšyro terjerai kuo puikiausiai sukramto pvz. Reico Olymp. Kolegė rado vienos šunų odontologės tekstą, skirtą paneigti kai kuriuos mūsų įsitikinimus. Išvertė, o aš pasiskolinau ... Manau pravers ir jums.

Šunims dantys gali skaudėti dėl įvairių priežasčių. Bet dar svarbiau, kad gyvūnas negali to pasakyti ir, priešingai populiariam įsitikinimui, ilgą laiką neatsisako maisto. ⠀ 

Žemiau pateikiu šunų odontologų girdimus MITUS:

  • MITAS: nemalonus kvapas iš burnos yra norma: tai šuo. 
  • TIESA: Ne, tai nėra norma. Jei kvapas pastovus, tai gali rodyti įvairias ligas (ir ne tik dantų).⠀ 

  • MITAS: apnašos ant dantų atsiranda tik tiems šunims, kurie valgo sausą maistą. Perėjimas prie natūralios mitybos viską sutvarkys. 

  • TIESĄ sakant, sausas maistas, jei šuo ėda jį kietu, granuliuotu pavidalu, turi tam tikrą abrazyvinį poveikį. Šiuo požiūriu geriau valgyti šlapią maistą. Tačiau apnašos gali susidaryti laikantis bet kokios dietos.⠀ 


  • MITAS: Kietieji kramtukai ar kaulai yra geriausia dantų sveikatos prevencija.

  • TIESA: Iš tiesų, specialūs kramtukai ir skanėstai yra skirti pašalinti apnašas nuo šuns dantų. Tačiau pernelyg kieti daiktai (pvz., elnio ragai ar kaulai) gali sunaikinti dantis. 

  • MITAS: dantų pasta šunims – tik pinigų švaistymas: apnašas puikiai pašalina aktyvuota anglis, soda ar pomidorų pasta.

  • TIESA: veterinarijos odontologų nuomonė čia aiški: naudoti specialias pastas yra saugiau ir patikimiau.⠀ Dantų susižaloti šuo negali! Kai kurie šunys mėgsta nešioti burnoje akmenis, pagalius, entuziastingai graužti kietus daiktus ir tuo pačiu ilgai kęsti skausmą. 

Taigi, deja, dantų traumos yra dažnas reiškinys.

  • MITAS: Jei šuo pažeidė dantį, jis turi būti nedelsiant pašalintas.

  • TIESA: Ne visada. Bet jei norite išsaugoti dantį, turite kuo greičiau kreiptis į odontologą.

P.s. Lietuvoje taip pat turime šunų odontologų, taisančių, o ne tik raunančių dantis

APIE "MAN SAKĖ, KAD MŪSŲ VEISLEI VIŠTIENA NETINKA" 

Natūraliai augintos vištos mėsa itin retai sukelia alergiją. Dažniausiai alergenas yra ne vištienos baltymai, bet nepageidaujamos medžiagos, kurios susikaupė intensyviai auginant vištas pramoniniu būdu. 

Per Žinių radiją įdomų faktą: jei vaiką augintume taip, kaip auginame vištas, jis būdamas 5 mėn. turėtų sverti berods 250 kg. 

Nereikia bijoti vištienos, jei maisto gamintojas teigia, jog naudojama tik natūraliai augintų vištų mėsa. Tai vienas geriausiai šuns organizmo pasisavinamų, t.y. aukštos biologinės vertės (68 proc.) baltymų. Reico vištieną augina natūraliai 

P.s. Biologinė baltymų vertė yra vertinama nuo 0 iki 100, kur 100 yra vertingiausias baltymas, turintis pakankamą kiekį visų būtinųjų amino rūgščių. Tai yra procentinė baltymų įsisavinimą organizme išraiška.

KUO išskirtinis HEIMATGLÜCK ?

SUDĖTIS

HEIMATGLÜCK sudėtyje yra ypač daug aukštos kokybės ir regioninių produktų iš Allgäu regiono. Pavyzdžiui, daržovės HEIMATGLÜCK šunims tiekiamos iš vietinių tiekėjų, esančių vos už kelių kilometrų nuo Reico gamyklos. Taip užtikrinamas unikalus žaliavų šviežumas. Atrinktos ir veiksmingos pievų žolelės taip pat atkeliauja iš nuostabios gamtos netoli Alpių.

GAMYBOS PROCESAS

Reico nuosava gamykla įsikūrusi vos už kelių minučių kelio automobiliu nuo Reico įmonės būstinės. Čia HEIMATGLÜCK produktai gaminami tradiciniu ir amatininkišku būdu. Dėl itin kruopštaus ir specialaus gaminimo proceso vandens vonelėje ypač gerai išsaugomos maistingosios medžiagos.

PAKUOTĖ

Mūsų HEIMATGLÜCK šunų dešrelės pakuojamos į vadinamąjį "(dirbtinį) apvalkalą". Tai turi pranašumų, palyginti su klasikine skardine, nes susidaro gerokai mažiau atliekų, gabenimo metu ji nesusiglamžo, todėl nereikia jokios specialios išorinės pakuotės. Taip sutaupoma daug išteklių.

MAXIcat ir/ar MAXIdog tinka tik dideliems gyvūnams?

Ne, tai ne apie gyvūno dydį. Tai reiškia MAXImaliai! Geriausiai, ką galima gauti iš gamtos!

KODĖL REICO NĖRA PARDUOTUVĖSE?

AR ŠVIEŽIĄ MAISTĄ VALGO JŪSŲ AUGINTINIAI? 

Ar pagalvojote kada kiek laiko jūsų augintinių maistas stovi užgrūstose parduotuvių lentynose?

Ar tikrinate kada galiojomo laiką? 

Pastebėjote, kad kaip tyčia ten kur galiojimo data pasitrynės maišas ir nesimato datos?

Ar pamąstėte kokiomis, ir ar tinkamomis sąlygomis, sandėliuojamos prekės?

O kiek laiko pradarytas maišas, iš kurio jums sveria? ir kiek parduotuvėje pradarytų maišų?

Štai todėl Reico produkcijos parduotuvėse NĖRA. Tai todėl mes užsakinėjam kas savaitę ir todėl jūsų šunys ir katės valgo kuo šviežiausią maistą tiesiai iš gamintojo sandėlių. 

KAIP PEREITI PRIE REICO? 

Keičiant maistą, NE MAŽIAU nei savaitę, kartais ir ilgiau, reikia maišyti senąjį maistą su nauju. Pradėkite nuo tokio santykio: 25% naujojo maisto ir 75% senojo maisto. Tokia proporcija maitinkite dvi ar tris dienas ir, jei jūsų gyvunas į tai reaguoja normaliai, t.y., nesituština per minkštai, neviduriuoja, jam nepučia pilvo - galite pakeisti proporciją į 50/50. Vėl gi, tokia proporcija maitinkite keletą dienų ir po to pakeiskite į 75/25 proporciją. Galiausiai, po keleto dienų, duokite 100% naujojo maisto. 

Jei kuriame nors etape pastebėsite, kad gyvūnui pučia pilvą ar jis viduriuoja, nedidinkite naujo maisto proporcijos kol viskas susitvarkys ir jūsų gyvunas jausis gerai. Jei nekyla jokių problemų, tai perėjimas prie naujojo maisto užtruks ne mažiau 7-10 dienų

AR GALIU PATS/-I UŽSISAKYTI REICO IŠ GAMINTOJO?  

TAIP!

Reico kainas mato ir užsakymus pateikti patys gali visi registruoti vartotojai. Registracija nemokama ir neįpareigoja pirkti. 

Parašykite man: 

  • vardą, pavardę, 

  • telefono numerį, elektroninio pašto adresą 

  • bei pristatymo adresą 

gavę prisijungimus, galėsite matyti kainas, gauti visą informaciją bei naujienas ir užsisakyti tiesai į namus. 

KODĖL REICO NĖRA PARDUOTUVĖSE?

AR ŠVIEŽIĄ MAISTĄ VALGO JŪSŲ AUGINTINIAI? 

Ar pagalvojote kada kiek laiko jūsų augintinių maistas stovi užgrūstose parduotuvių lentynose?

Ar tikrinate kada galiojomo laiką? 

Pastebėjote, kad kaip tyčia ten kur galiojimo data pasitrynės maišas ir nesimato datos?

Ar pamąstėte kokiomis, ir ar tinkamomis sąlygomis, sandėliuojamos prekės?

O kiek laiko pradarytas maišas, iš kurio jums sveria? ir kiek parduotuvėje pradarytų maišų?

Štai todėl Reico produkcijos parduotuvėse NĖRA. Tai todėl mes užsakinėjam kas savaitę ir todėl jūsų šunys ir katės valgo kuo šviežiausią maistą tiesiai iš gamintojo sandėlių. 

KAIP SKAITYTI ETIKETES?

Egzistuoja taisyklės, reglamentuojančios, kaip gyvūnų pašaro ingredientų sąrašai turi būti pateikiami etiketėje. 

Sudedamosios dalys turi būti išvardytos pagal svorį, įskaitant vandenį, todėl daug vandens turinčios sudedamosios dalys (pavyzdžiui, šviežia mėsa ir daržovės) bus nurodytos aukščiau nei panašus kiekis sausų sudedamųjų dalių, nors jos gali suteikti mažiau maistinių medžiagų bendram racionui. Daugelis gyvūnų augintinių ėdalo gamintojų stengiasi užtikrinti, kad jų sudedamųjų dalių sąrašas būtų patrauklus gyvūnų augintinių savininkams. Jie žino, kad daugelis gyvūnų augintinių savininkų ieško mėsos kaip pirmosios sudedamosios dalies, todėl gali naudoti tik tiek šviežios mėsos, kad ji būtų nurodyta ingredientų sąrašo pirmoje vietoje. Kai kurie gamintojai gali įtraukti ingredientų į racioną tik rinkodaros tikslais, kad padidintų raciono patrauklumą vartotojams. Šių ingredientų nauda gali būti neįrodyta, jų gali būti labai mažas kiekis ir jie gali būti tik papildomi. Daugiau ingredientų taip pat reiškia, kad reikia daugiau kokybės kontrolės (ir daugiau laiko bei išlaidų), kad būtų užtikrinta, jog galutinis produktas atitinka pageidaujamą maistinių medžiagų sudėtį.